lato

Wakacje na Słowacji

Latem mamy dla Państwa szereg atrakcji, ciepłych źródeł, basenów termalnych, szlaków turystycznych oraz wiele wiele innych sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu. Słowacja to doskonałe miejsce na wakacje lub na weekendowy wyjazd.

Park Termalny BEŠEŇOVÁ

Baseny zewnętrzne z wodą termalną

- baseny zewnętrzne z geotermalną wodą udostępnione były w 1995 roku, odnowiono je i zrekonstruowano w latach 2006- 2007

- obecnie jest czynnych 8 basenów z wodą termalną

- woda termalna o temperaturze 60,5 °C wypływa z głębokości 1987 m

- temperatura wody w basenach od 26 do 39°C

- do dyspozycji są: 2 baseny pływackie, 5 relaksacyjnych - 1 ze stali szlachetnej, oraz basen z rurami i zjeżdżalniami

- 7 basenów jest czynnych przez cały rok

- w basenach relaksacyjnych znajdują się różnego rodzaje atrakcje - podwodne ławy z systemem masaży, wodne fontanny, wodny grzyb, wodna czasza

Baseny wewnętrzne

- udostępnione w 2006 roku

- wszystkie baseny wewnątrz wykonane zostały ze stali nierdzewnej

- w hali basenowej znajduje się również zjeżdżalnia

- napełnione podgrzewaną woda pitną o temperaturze 27 – 39 °C

- baseny są czynne przez cały rok

- basen z miejscami siedzącymi – w basenie znajduje się podwodna ława, ława powietrzna , natryski masujące, miotacze wodne, urządzenie wytwarzające bąbelki. Oświetlenie- reflektor z kryształami Swarovskiego stwarza specyficzną atmosferę. Temperatura wody 36 – 40 °C

- duży basen pływacki – rura ze stali nierdzewnej, miotacze wodne, natryski. W basenie znajdują się chody przeznaczone do siedzenia

- basen dla dzieci – zjeżdżalnia, grzybek wodny, jeż wodny

- przez cały rok czynne, znajdujące się pod gołym niebem atrium z jacuzzi ze stali nierdzewnej

Wellness & Spa

- Witalny świat, chcecie odzyskać równowagę wewnętrzną i wzmocnić swój system odpornościowy? Żyjecie w stresie? Jesteście po trudnym i wyczerpującym dniu w pracy? Wiemy, co może Wam pomóc – relaks w naszym Wellness & Spa centrum.

- Ziołowa inhalacja, przyjemny zapach ziół unoszący się w powietrzu, kojąco wpływa na nasz organizm. Inhalacja ma charakter antystresowy. Niezwykły zapach, oraz temperatura w przedziale 25oC - 30oC koi nasz system nerwowy.

- Inhalacja solna, sól pozytywnie wpływa na naszą skórę, zapewnia naturalny peeling oraz ukrwienie. Inhalacje solne wskazane są w chorobach dróg oddechowych i alergiach. W otoczeniu solnych piramid oraz płynącej wśród konarków brzozowych wody, kojącej muzyki każdy poczuje tą dobroczynna moc soli . Maksymalny czas inhalacji wynosi 20 minut. W przerwach w inhalacji, można ochłodzić się pod prysznicami w kształcie serduszka.

- Inhalacja miętowa, zapach miętowy z liści mięty pieprzowej, wraz z parą bardzo dobrze wpływa na płuca, oczyszcza drogi oddechowe i rozszerza pory naskórka, wilgoć i ciepło to jest to co z pewnością spodoba się twojemu organizmowi.

- Sauna parowa – łaźnia rzymska, to sauna o wilgotności dochodzącej do 100% lecz niższej temperaturze: 40-50°C. Ten rodzaj sauny korzystnie wpływa na oczyszczanie organizmu. Woda wyparowuje z organizmu przy wysokiej temperaturze, a tym samym z organizmu zostają usuwane toksyny.Odzyskacie w niej równowagę organizmu i odczujecie wyjątkowość chwili jak za dawnych rzymskich lat. Kąpiel rzymska ma charakter przeciwzapalny oraz uspokajający.

LINK DO STRONY: http://www.besenova.com/

AQUA-VITAL PARK KUPELE LUCKY

W lecie 2008 roku powstał nowy spa Aqua - Vital Park, który jest otwarty przez cały rok.

AQUA-VITAL Park, basen rekreacyjny z wodą o temperaturze 28 do 33 STC z wieloma atrakcjami, takich jak łóżka powietrzne, liczniki, miski wody, oświetlenie podwodne, natryski masażowe i bicze wodne. Basen odkryty siedzenia z wodą mineralną z 36 do 38 STC zapewniają relaks i uwolnienie.

Dispozíí, jest tam wewnętrzny basen mineralny z wodą o temperaturze 33 -35 STC. Baseny są bezpośrednio związane z Vital (sauny) - świata, którego wnętrze dąży do osiągnięcia harmonii i wraz z nowoczesną technologią jest warunkiem wstępnym dla przyjemnego odpoczynku i relaksu. Dobroczynne działanie sauny znane są od niepamiętnych czasów. Gorące powietrze w saunie powoduje pocenie się i wydalanie szkodliwych substancji, otwiera pory, poprawia krążenie krwi, a jednocześnie odpręża i uspokaja. Centrum odnowy biologicznej: sauna fińska, sauna mentol, łaźnia rzymska z esencji naturalnych inhalacji, kąpieli Kneippa, tepidarium, turbo prysznic, prysznic - deszcz.

Zawiera snack bar z szerokim zakresie systemu żywności i napojów la carte.

LINK DO STRONY: https://www.kupele-lucky.sk/

AquaRelax Dolný Kubín

Basen pływacki

Pływanie jest podobnież najbardziej zdrowym sportem. Przygotowaliśmy dla Państwa takie warunki, aby przez cały rok mogli Państwo pływać w kryształowo czystej wodzie i dużo wykonać dla własnego zdrowia.

Informacje dotyczące basenu:

- Jedyny na Słowacji basen pływacki ze stali nierdzewnej, otwarty przez cały rok

- długość 25 m

- szerokość 15 m

- głębokość 1,05 – 2 m

- temperatura wody 26° C

- 6 standardowych torów pływackich ze standardowymi blokami

- Trybuna dla widzów z 75 miejscami

Basen relaksacyjny

Duży basen wielofunkcyjny pod podstawą piramidy o parametrach:

- Długość 26 m

- Szerokość 19 m

- Głębokość 110 - 130 cm

- Temperatura wody 34° C

Częścią składową basenu i jego okolic są:

- Urządzenia do wytwarzania perełek

- Leżaki do masażu 6 szt

- 3 prysznice masujące

- Grzyb wodny

- 6 dysz masujących

- Dzika rzeka

- Zatoka huśtawkowa

- Wyspa

- 2 Wanny wirujące (36° C, głębokość 1m, każda dla 4 osób)

- 4 ławki podgrzewane

- 200 leżaków

- 2 małe fontanny z wodą pitną

- Taras relaksacyjny do opalania

Basen dziecięcy

By przynieść zadowolenie najmniejszym, system dwóch basenów ze zjeżdżalnią.

Informacje dotyczące basenu:

- Długość 9,5 m

- Szerokość 6,5 m

- Głębokość 15 - 30 cm

- Temperatura wody 34 °C

Częścią składową basenu dziecięcego jest również:

- jeżyk wodny

- zjeżdżalnia

- urządzenia do wytwarzania perełek

LINK DO STRONY: http://www.aquakubin.eu/

TATRALANDIA

Tatralandia jest jednym z największych parków rozrywki wodnej na Słowacji, w Czechach i w Polsce. Jego częścią jest Aquapark Tatralandia, oddalony kilkanaście kilometrów od apartamentów Fatrapark. W niniejszym regionie znajduje się także mnóstwo zabytków kultury a region charakteryzuje się także liczną ludową kulturą i folklorem. Region Liptov, w którym znajdują się apartamenty całoroczne Fatraprk, otaczają największe góry Słowacji – Tatry Niskie i Wysokie, Mała i Duża Fatra oraz Góry Choczskie.


LINK DO STRONY: http://www.tatralandia.sk/pl/