ZIMA

Narty na Słowacji

Stoki i Wyciągi Narciarskie

SKI PARK Rużomberok–Malinô Brdo, leżący na wysokości 545–1209 m n.p.m

Jedynie 2 km od centrum Rużomberka i około 50 m od apartamentów znajduje się dolna stacja, wygodnej, 8-osobowego wyciągu linowego kursującego na Malino Brdo, punktu wypadowego do Wielkiej Fatry. Stąd można udać się na wycieczkę do Wilkolińca (40 min. przez piękne Łąki Wilkolińskie) lub na Smrekowicę (około 3 godz.). Jeśli zabrakło by śniegu, dla odważnych amatorów rowerów górskich przeznaczony jest nowy Bike Park Malinô Brdo, (6 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, wypożyczalnia specjalnych zjazdowych rowerów górskich). Można też skorzystać z przejażdżki wypożyczoną terenową hulajnogą górską.

W zimie największym zainteresowaniem cieszą się stoki narciarskie. W centrum ośrodka kursuje 4-osobowa kolejka, 2 wyciągi dla bardziej doświadczonych narciarzy oraz 4 dla początkujących i dzieci. Stoki narciarskie to 12 km tras zjazdowych, z których najdłuższa, pokonująca różnicę wzniesień 698 m liczy 3,9 km i jest najdłużej naśnieżaną i najdłuższą trasą w Słowacji. Zjazd z Malinnego Brda do doliny, obok apartamentów. Atrakcje dla rodzin z dziećmi – m.in. snowtubing – jazda na specjalnych gumowych oponach, lodowa wieża, snowpark dla dzieci. Jest tu również szkoła narciarska, skiserwis, wypożyczalnia sprzętu, kursuje skibus.

Dojazd z kierunku Dolnego Kubina (Krakowa) – w Rużomberku w kierunku Żyliny, na skrzyżowaniu obok stacji benzynowej SHELL – skręt w lewo.